• Organización
  • Comisiones

Comisiones

 COMISIONES DELEGADAS DA XUNTA DE FACULTADE, RECOLLIDAS NO SEU RRI

Composión aprobada na Xunta de Facultade de 4 de Abril de 2017

Comisión Permanente

  • Presidencia (Decano): Xurxo Dopico Calvo
  • Vicedecanos/as: José Luis Tuimil López, Miguel González Valeiro, María del Castillo Obeso.
  • Secretario: Luis Morenilla Burló
  • Representantes PDI (6): Isidoro Hornillos Baz, Manuel Giráldez García, Carlos Agrasar Cruz, Joaquín Gómez Varela, Juan Fernández Romero, Marta Bobo Arce.
  • Representantes Estudantes (3): Maria Cores Outeiral, Tomás Dobarro López, Lucía Noya Casas.
  • Representantes PAS (1): Luis Blanco Mato.

 

Comisión de Garantía de Calidade

  • Presidencia (Decano, delegación en Vicedecano Organización Académica) : José Luis Tuimil López 
  • Vicepresidencia (Vicedecano Responsable de Calidade): Miguel González Valeiro.
  • Secretario: Luis Morenilla Burló
  • Coordinador do Grao: Joaquín Gómez Varela.
  • Coordinador do Mestrado: Eliseo Iglesias Soler.
  • Administrador: Luis Blanco Mato.
  • Representantes PDI (3): Belén Toja Reboredo, José Palacios Aguilar, Celso Carrera López.
  • Representantes Estudantes (2): María Cores Outeiral, Tomás Dobarro López.
  • Representantes PAS (1): Luis Blanco Mato.
  • Técnico/a UTC (sen voto)

 

Comisión de Asuntos Económicos

  • Decano: Xurxo Dopico Calvo
  • Secretario: Luis Morenilla Burló
  • Administrador: Luis Blanco Mato
  • Representantes PDI (3): Rafael Martín Acero, Carmen Alsina Santasusana, Vicente Gambau Pinasa.
  • Representantes Estudantes (2): Lucía Noya Casas, Tomás Dobarro López.
  • Representantes PAS (1): Óscar Vázquez Mosquera.
  • Xefa de Negociado (sen voto): Maria del Carmen García Rico.

 

Comisión de Persoal e Infraestruturas

  • Decano: Xurxo Dopico Calvo
  • Secretario: Luis Morenilla Burló.
  • Vicedecano Organización Académica: José Luis Tuimil López.
  • Administrador: Luis Blanco Mato.
  • Representantes PDI (3): Alberto Areces Gayo, María Castillo Obeso, Eduardo Blanco Pereira.
  • Representantes Estudantes (2): Maria Cores Outeiral, Lucía Noya Casas.
  • Representantes PAS (1): Marcial Moscoso Pan.

 

Comisión de Actividades Culturáis

  • Decano (delegación): Marta Bobo Arce.
  • Secretario: Luis Morenilla Burló.
  • Representantes PDI (3): Antonio Ardá Suárez, Gabriel Torres Tobío, Alberto Oro Claro.
  • Representantes Estudantes (2): Lucia Noia Casas, Tomás Dobarro López.
  • Representantes PAS (1): Rafael Saavedra García.

 

Comisión de Mobilidade de Estudantes e Profesores

  • Decano (delegación): María del Castillo Obeso
  • Secretario: Luis Morenilla Burló.
  • Coordinadora Intercambios: Marta Bobo Arce
  • Representantes PDI (3): Joaquín Gómez Varela, Mª José Mosquera González, Francisco Camiña Fernández.
  • Representantes Estudantes (2): Tomás Dobarro López, María Cores Outeiral
  • Representantes PAS (1): Maria Victoria García Varela.

 

Comisión de Biblioteca

  • Decano (delegación): Luis Morenilla Burló.
  • Director da Biblioteca: Javier Ramos Villares.
  • Representantes PDI (6): Eliseo Iglesias Soler, Joaquín Gómez Varela, Manuel Giráldez García, Joaquina Valverde Romera, Belén Toja Reboredo, Carlos Agrasar Cruz.
  • Representantes Estudantes (3): Maria Cores Outeiral, Tomás Dobarro López, Lucía Noya Casas.
  • Representantes PAS da Biblioteca (1): Benjamin Fondevila Morales.

 

 OUTRAS COMISIÓNS DA FACULTADE

Comisión de Normalización Lingüística

  • Presidente: Xurxo Dopico Calvo.
  • Secretario: Luis Morenilla Burló.
  • Representantes PDI: Cristina López Villar, Alberto Oro Claro, José Luis Tuimil López, Marta Bobo Arce, Antonio Ardá Suárez.
  • Representantes Estudantes: María Cores Outeiral, Tomás Dobarro López, Lucía Noya Casas.
  • Representantes PAS: Jacobo Torreiro Vázquez.

 Comisión Permanente de Representantes

  • Equipo Decanal.
  • Representantes (3): María Cores Outeiral, Tomás Dobarro López, Lucía Noya Casas

Buscador INEFG

Facultade de Ciencias do Deporte e a Educación Física.
Avd. Che Guevara 121. Bastiagueiro, Oleiros. 15179,
A Coruña  

Tlf.  981 167000 ext. 4046  Fax 981 167048
email: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.