• Organización
  • Comisiones

Comisiones

 COMISIONES DELEGADAS DA XUNTA DE FACULTADE, RECOLLIDAS NO SEU REG. DE REXIMEN INTERNO

Composión aprobada na Xunta de Facultade de 8 de Abril de 2019

Comisión Permanente

  • Presidencia (Decano): Xurxo Dopico Calvo
  • Vicedecanos/as: José Luis Tuimil López, José Andrés Sánchez Molina, Luís Morenilla Burló
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Representantes PDI (6): Isidoro Hornillos Baz, Manuel Giráldez García, Carlos Agrasar Cruz, Joaquín Fernando Gómez Varela, Juan José Fernández Romero, Marta Bobo Arce
  • Representantes Estudantes (3): Miguel Sánchez Sedes, Miguel Ángel Martínez Pérez, David Torres Rodríguez
  • Representantes PAS (1): Luis Blanco Mato

Comisión de Garantía de Calidade

  • Presidencia (Decano, delegación en Vicedecano Organización Académica) : José Luis Tuimil López 
  • Vicepresidencia (Vicedecano Responsable de Calidade):
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Coordinador do Grao: Marta Bobo Arce
  • Coordinador Mestrado Universitario en Actividade Física, Deporte e Saúde: Eliseo Iglesias Soler
  • Administradora: Carmen Mª Doldán Vázquez
  • Representantes PDI (3): Belén Toja Reboredo, Gabriel Torres Tobío, Celso Carrera López
  • Representantes Estudantes (2): Norman Roldán Barros, Christina Veiga López
  • Representantes PAS (1): Luis Blanco Mato
  • Técnico/a UTC (sen voto)

Comisión de Asuntos Económicos

  • Decano: Xurxo Dopico Calvo
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Administradora: Carmen Mª Doldán Vázquez
  • Representantes PDI (3): Rafael Martín Acero, Carmen Alsina Santasusana, Vicente Gambau i Pinasa
  • Representantes Estudantes (2): Daniel Merayo Fernández, Mario Suárez González
  • Representantes PAS (1): Óscar Vázquez Mosquera
  • Xefe de Negociado (sen voto): Luis Blanco Mato

Comisión de Persoal e Infraestruturas

  • Decano: Xurxo Dopico Calvo
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Vicedecano Organización Académica: José Luis Tuimil López
  • Administradora: Carmen Mª Doldán Vázquez
  • Representantes PDI (3): Eduardo Blanco Pereira, Joaquina Mª Valverde Romera, Joaquín Fernando Gómez Varela
  • Representantes Estudantes (2): Manuel Antonio Vázquez Campos, Elvira Vila Añón
  • Representantes PAS (1): Juan Patiño Varela

Comisión de Actividades Culturáis

  • Decano (delegación): Joaquín Fernando Gómez Varela
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Representantes PDI (3): Antonio Ardá Suárez, Gabriel Torres Tobío, Alberto Oro Claro
  • Representantes Estudantes (2): Vitaly López Picón, Marta Guerrero Arribas
  • Representantes PAS (1): Rafael Saavedra García

Comisión de Mobilidade de Estudantes e Profesores

  • Decano (delegación): Luis Morenilla Burló
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Coordinadora Intercambios: Pablo Arias Rodríguez
  • Representantes PDI (3): Joaquín Fernando Gómez Varela, Mª José Mosquera González, Francisco Camiña Fernández
  • Representantes Estudantes (2): Águeda Mallo Nogueira, Alexandre Rodríguez Moreira
  • Representantes PAS (1): Carmen Mª Doldán Vázquez

Comisión de Biblioteca

  • Decano (delegación): Miguel Ángel González Valeiro
  • Director da Biblioteca: Cristina C. González Novoa
  • Representantes PDI (6): Eliseo Iglesias Soler, Joaquín Fernando Gómez Varela, Manuel Giráldez García, Joaquina Mª Valverde Romera, Belén Toja Reboredo, Carlos Mª Agrasar Cruz
  • Representantes Estudantes (3): Jonatan Bermúdez Marín, Rebeca Castro Doval, Ana Amatriare Doval
  • Representantes PAS da Biblioteca (1): Rafael Saavedra García

OUTRAS COMISIÓNS DA FACULTADE

Comisión de Normalización Lingüística

  • Presidente: Xurxo Dopico Calvo
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Representantes PDI: Cristina López Villar, Alberto Oro Claro, José Luis Tuimil López, Marta Bobo Arce, Antonio Ardá Suárez
  • Representantes Estudantes: Miguel Lardies Isaba, Ana Rivadulla Riveiro
  • Representantes PAS: Jacobo Torreiro Vázquez

Comisión Green Campus

  • Presidente: Joaquín Fernando Gómez Varela
  • Secretario: Miguel Ángel González Valeiro
  • Representantes PDI: Cristina López Villar, Miguel A. Saavedra García, Belén Toja Reboredo
  • Representantes Estudantes: Vitaly López Picón
  • Representantes PAS: Juan Patiño Varela
  • Bolseira OMA: Natalia Fraga Pena

Comisión Permanente de Representantes

  • Equipo Decanal
  • Representantes (3): miembros del Consello de Estudantes

CONSELLO DE ESTUDANTES

Relación de integrantes do Consello de estudantes (por orden alfabético)

  • Amatria Barral, Ana
  • Bermúdez Marín, Jonatan
  • Castro Doval, Rebeca
  • Guerrero Arribas, Marta
  • Lardiés Isaba, Miguel
  • López Picon, Vitaly
  • Mallo Nogueira, Águeda
  • Menendez Fernández, Andrés
  • Merayo Fernández, Daniel
  • Rivadulla Riveiro, Ana
  • Rodríguez Moreira, Alexandre
  • Roldán Barros, Normán
  • Sánchez Sedes, Miguel
  • Suárez González,  Mario
  • Torres Rodríguez, David
  • Veiga López, Christian
  • Vila Añón, Elvira
  • Vázquez Campos, Manuel Antonio

Buscador INEFG

Facultade de Ciencias do Deporte e a Educación Física.
Avd. Che Guevara 121. Bastiagueiro, Oleiros. 15179,
A Coruña  

Tlf.  981 167000 ext. 4046  Fax 981 167048
email: Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.